sezona 2009/2010

Zápasy

datum: 14. 4. 2010, kde: Ostrava ČEZ aréna, soupeř: Hc Eagles, výsledek 8:3, diváků: 10

EXIBIČNÍ ZÁPAS

vyloučení 1:0, rozhodčí

góly Eangles:   - Draci: Pařenica, Smichovič, Dudek J.

datum: 28. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: ? : ?, komentář: rc

Nedělní zápas měl být zakončením sezony 2009/2010. Hráči Sršňů, mohutně slavící páteční vítězství, dorazili pouze ve 4 lidech. Proto jsme jednoho draka půjčili na hostování a následně při hře 4:4 jsme si naposledy v této sezoně vychutnali led, lavičky, šatnu i sprchy Bohumínské haly.

Díky všem hráčům Hc Draci za přístup a snahu v sezoně 2009/2010. Po zpracování všech výsledků, statistik a hlasování bude následně vyhodnocena sezona a naznačené plány pro nadcházející sozonu 2010/2011. Jo a zamyslete se... :-)

datum: 27. 3. 2010, kde: ČEZ arena Ostrava, soupeř: Hc Kanci, výsledek 4:1, diváků 2, komentář: rc

střelci Draci: Šimánek - střelci Kanci:

vyloučení 1:2, rozhodčí:

Po dramatickém pátečním zápase jsme už uvolněni nastoupili k odvetě, na ostravském ledě, proti účastníkovi ostravské amatérské ligy Hc Kanci.

Domácí nastoupili s úmyslem uštědřit nám opět vysokou porážku, tak jako v prvním zápase. Tentokrát jsme jejich ofenzívní choutky pokryli. I když se Kanci ujali vedení, podařilo se nám brzo vyrovnat. Za bojového pokřiku golmana Randise "bruslíííí", jsme zatlačili soupeře do jejich pásma. Po jednom z vyhraných buli, přišla dělová ráná od modré, která jen těsně minula branku, ale dobře postavený Šimánek věděl, kde puk patří.

Bohužel zkušenější soupeř následně ukázal své zkušenosti a odskočil na 3:1. U jednoho golu asistoval i náš obránce. Následovaly další šance červených, ale bohužel neměli jsme klid a trošku štěstí v zakončení. Úder přišel na druhé straně. Po rychlém protiútoku Kanci zvýšili na 4:1. Více jsme jim nedovolili. Snažili jsme se ještě korigovat výsledek, ale domáci si už gol dát nenechali.

Celkový dojem z utkání: i přes obavy ze soupeře, jsme hráli vyrovnanou partii.

datum: 26. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek 2:3 po SN, diváků 40 (vyprodáno), komentář: rc

střelci Draci: Pařenica, Kubik - střelci Sršni: Kocur, Harasim, rozhodující nájezd Kotrba T.

vyloučení: 1:2, rozhodčí: Lasák

Páteční podvečer, poslední důležitý zápas této sezóny. Atmosféru zápasu umocňovaly plné tribuny, kde prim hráli fanoušci žlutých. K tomu sličná fotografka, renomovaných republikových novin Draktimes, která zadokumentovala důležité momenty tohoto zápasu. A hlavně zlatý pohár "Velmi amatérského hokeje", to vše slibovalo kvalitní utkání mezi Draky a Sršni, kde na obou stranách nastoupily nejsilnější sestavy.

Hned od začátku utkání se soupeři do sebe zakousli, ale obrany nedovolily ani jednomu ze soupeřů měnit skóre. Obě strany si byly vědomy důležitostí zápasu, nikdo nechtěl udělat chybu. Hrálo se čistě, rozhodčí byl v první třetině bez práce, proto se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

I druhá třetina nabídla velmi svižný hokej a začalo se měnit i skóre. Po závaru před brankou Sršňů, dotlačil puk za soupeřova golmana "Pařak". A aby toho nebylo málo, tak opět Pařenicův útok s křídly Dudkem a Kubíkem zamotal soupeři žihadlo a posledně jmenovaný vymetl pavučinu v sršním hnízdě. Stav 2:0 pro červené vypadal velmi nadějně. Bohužel v poslední minutě Draci na útočné modré chybovali a rychlý protiútok soupeře zakončil gólem  Kocur. Po druhé třetině 2:1.

Nástup do závěrečné třetiny byl provázen bouřicími tribunami. Diváci se bavili mexickými vlnami a vháněli energii do žil obou týmu. Draci chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Bohužel byl velmi přísně vyloučen domácí hráč a z následné přesilovky se podařilo žlutým vyrovnat, jmenovitě Harasim. Obrovská škoda. Začalo se znovu, ale s přibývajícími minutami, dominovaly obrany, nikdo nechtěl udělat nějakou minelu. O obětavosti draků hovoří i lehání do střel v podání hráče Smichoviče. Remízové skóre vydrželo do závěrečného hvizdu a o osudu zápasu musely rozhodnout penalty.

Na dračí straně jeli tři naši elitní střelci v pořadí Kremser, Chobot, Pařenica. Bohužel ani jednomu se nepovedlo překonat brankáře žlutých. Na naší straně, nezůstal pozadu, ani dračí golman Randis, který si také bez problému poradil se všemi střelci Sršňů. Po třech nájezdech bylo skore 0:0 a následně se jely nájezdy po jednom s tím kdo dá vyhraje. Za Draky vzal na sebe odpovědnost Dudek J. Golman žlutých se štěstím chytil. Následoval nájezd Sršňů v podání Kotrby T. Tento hráč provedl precizně svůj blafák a stal se hrdinou utkání a pro svůj tým Hc Sršni vydobyl zlatý pohár VAH.

Celkový dojem z ukání: nejlepší zápas sezóny. Hokej za který se nemusí stydět žádná strana. Fantastiční diváci, dramatický zápas s penaltovým rozhodnutí. To je nejlepší pozvánka na novou sezonu 2010/2011.

datum: 21. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Jistebník, výsledek 3:9, diváků 2 (rolbař a zahradník), komentář: rc

střelci Draci: 2xKremser, Dudek J. - střelci Jistebník: 2x Vitoch, 2x Tyleček, 2x Vykydal, Rybička, Prnka, Makovy

Do odvetného zápasu nastoupili jistebniční s úmyslem vrátit nám porážku z minulého zápasu. Odveta se jim povedal více než náramně. Brzy vedli 4:0.  Většina jejich akcí byly přímočaré, jednoduché a hlavně golové šance. Špatně jsme pokrývali své posty v obranné pásmu. Neobsazovali jsme hráče, kteří se následně dostávali ke střelám.

V útočné fázi jsme si nebyli schopni nahrát a často jsme ztratili puk a nechali soupeře hrát. Byl to pocit zmaru, kdy skore narůstalo a na naší straně zůstalo jen u pár ojedinělých akcí. Se závěrečnou sirénou jsme si oddechli a děkovali jsme, že nebyla dvojcifená porážka.

Celkový dojem z utkání: i přes velkou porážku, fajn zápas s férovým soupeřem. Těšíme se na další konfrontaci.

datum: 19. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek 6:5, diváků 1 + servírka, komentář: rc

střelci Draci: 3x Přenica, Kremser, Chobot, Cichy - střelci Sršni:

vyloučení: 4 -  rozhodčí: Lasák

V páteční podvečer jsme nastoupili k jednomu k jednomu z posledních zápasů v této sezoně, proti žlutým sršňům. Opět jsme začali výborně a dali jsme úvodní gol. Tentokrát jsme pokračovali v gólových hodech a přidávali jeden gol za druhým. Tentokrát se trefili i velmi, ale velmi sváteční střelci. Za stavu 5:1 a následně 6:2 jsme chtěli dojít k bezproblémovému vítězství. Opak byl pravdou. Jako už po několikáté sršni začali stahovat a od druhé poloviny zápasu nás přehrávalí. Po stažení výsledku na 6:5, sršňům stále narůstala křídla a drakům docházel dech. Z posledních sil se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce a uštědřili jsme sršňům další porážku.

Celkový dojem z utkání: svižný a rychlý oboustranný hokej. Skoro bez faulu, krom oplácení sršně Jurečky a zranění našeho hráče Chobota, který je nyní mimo hru.

Specialita: hláška od trenéra "Demfer má asi prasklé dýnko". Překlad ze slovníku prajzko-český "Pařak má asi rozbité čelo".

datum: 14. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek 8:4, diváků 2, komentář: rc

střelci Draci: 4x Kremser, 2x Chobot, Dudek J., Jakubek - střelci Sršni: 2x Smolka, Kocur, Jurečka

V nedělním ranním zápase jsme chtěli odčinit páteční výprask a vrátit Sršňům vše i s úroky. Opět, jako už po několikáté, jsme dali první gol a jako poněkolikáte byl autorem Dudek J. Trochu nervozně jsme čekali, jestli příjde obrat tak, jak v pátek. Tentokrát jsme prostor před naším, opět skvělým, golmanem Randisem dobře pohlídali a naši útočníci v čele s dobře vyspaným Kremserem sázeli jeden gol za druhým.

Ač na obou stranách se nehrálo ve velkém počtu hráčů, hra se nesla ve svižném tempu. Žlutý soupeř se snažil, ale dnes na červené draky neměl. Výprask za páteční debakl jsme odčinili a po zásluze vyhráli.

Celkový dojem z utkání: fajn hokej, pro draky s krásným výsledkem.

Speciální pochvala: pro hráče Davida Kremsera, který ve třech víkendových zápasech dal 6 gólu, speciálně v posledním zápase 4 góly! BRAVO.

datum: 13. 3. 2010, kde: ČEZ arena Ostrava, soupeř: Hc Kanci, výsledek: 8:1, diváků 5, komentář: rc

střelci Kanci: - střelci Draci: Kremser

V sobotu zavítali Draci na ostravský led, kde jim byl soupeř Hc Kanci, účastník ostravské hokejové ligy. Chtěli jsme si vyzkoušet hru proti jinému soupeři, v jiné hale a na více bělejším ledu.

Kaňouři uplatňovali zkušenosti z ligy. Pomalu, ale jistě dávali jeden gol za druhým. Drakům se nedala upřít snaha, ale bohužel jsme opět, i přes šance, nedali branky. Možná trochu smůly, možná křivý puk, nám nedovoli dát více než jeden gol.

Celkový dojem z utkání: tento zápas byl další zkušeností s jiným soupeřem. Nehráli jsme špatně, ale kanci nás překonali větší zkušeností.

datum: 12. 3. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: 3:9, diváků: 1, komentář: rc

střelci Draci: Dudek J., Chobot, Kremser - střelci Sršni: 2x Halfar, Jedlička, Janík, Cigán, Grabica, Harasim

V páteční podvečer nastoupili červení draci proti žlutým sršňům. Zápas byl dnes bez rozhodčího, proto bez přerušení a prim hráli rychlí hráči. Opět jsme dali první gol a těšili jsme se, jak přidáme další. Opak byl pravdou. Sršni začali kousat a brzy vyrovnali a následně v rychlém sledu přidali další dva goly. Draci nechtěli se nechat zostudit a dále dobývali sršní hnízdo. Bohužel to byly žihadla, která přidávala další zásahy do dračí brány. Od poloviny zápasu sršni hráli v exibičním tempu a skóre začalo vypadat velmi hrozivě. I přes závěřečnou korekci výsledku, si v tomto roce odnášíme rekordní prohru.

Celkový dojem z utkání: my jsme chtěli, oni dávali. Jako útěcha posloužily v kabině chlazené švestičky.

střelci Draci: 2x Pařenica, Chobot, Schebestík - střelci Sršni:

vyloučení: 6:4, rozhodčí: Lasák

Natěšeni a plní elánu jsme vletěli na soupeře. Jako po několikáte, jsme se dostali hned v první minutě do vedení našim kanonýrem Chobotem. Jako obvykle, ale soupeř nevyrovnal, ale byli to červení, kteří přidali další gol.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. I přes sršní snahu, to byli draci, kteří přidali další dva goly a vypadalo, že to bude debakl pro žlutočerné. Jak se následně ukázalo, hokej se hraje na 60 minut.

Sršni na začátku závěrečné třetiny vstřelili první gol. Následovala dvojnásobná přesilovka žlutých a další gol. To byla voda na mlýn pro sršně a draci nevěděli, kde rychleji hasit oheň. Asi rozhodující moment přišel v polovině třetiny. Při dračí přesilovce ujeli dva hráči soupeře a snížili na rozdíl jediného golu. Draci vypadli z tempa a nestačili se bránit. Na konci zápasu přišlo vyrovnání a žlutí nebyli daleko, aby vsítili rozhodující gol.

Celkový dojem z utkání: hraje se 60 minut. My jsme se nechali ukolébat náskokem a soupeř bojoval do konce a po zásluze vyrovnal.

Specialita: dnes poprvé, i přes opětovné nervové extempóre a krásně, přímo holyvoodsky,nafilmovaný pád, podala třináctka ruku. Tuto skutečnost budeme muset napsat hluboko do sršního análu.

střelci Draci: 3x Chobot, Kremser, Smichovič, Mokrejš, Dudek P. - střelci Sršni: 3x Mička, Harasim

Ke třetímu zápasu v řadě, nastupovali nad ránem draci na led, s vidinou vrátit sršňům páteční poráčku. Hned v první minutě zařídila naše první elitní formace první gol. Bohužel i přes další golové šance nám do brány golmana žlutých, oblečeného do smradlavé výstroje, nic nespadlo. Nedáš - dostaneš se naplnilo. Po nevinně akci soupeř vyrovnal.

V průběhu druhé třetiny jsme šli vždy do vedení, ale sršni bez problému vždy srovnali hokejový krok. Do kabin po druhé třetině se šlo za stavu 4:4. Třetí třetina vypadala, že kdo dá gol vítězí. To, ale ještě sršní hnízdo netušilo, co na ně čeká v poslední desetiminutovce. Pod dračím žárem, změkla sršní obrana a červení v rychlém sledu nasázeli soupeři 3 goly a po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli krásných 7:4.
Celkový dojem z utkání: draci si tentokrát po celý zápas udržovali mírnou herní převahu, kterou korunovali krásnými goly v posledních minutách.
Speciální pochvala: zaslouží si jí náš první útok ve složení Kremser, Chobot, Schebestik, který za víkend nasázel do soupeřovy sítě celkem 13 gólu! BRAVO!!!

datum: 27. 2. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Jistebník, výsledek: 7:5, diváků: 10, komentář: rc
střelci Draci: 3x Schebestik, 2x Chobot, Kremser, Šimánek - střelci Jistebník: 4x Rybička, Kučera
vyloučení 2 - 0, rozhodčí: Lasák

Dnes jsme nastoupili proti novému soupeři z Ostravy. Nevěděli jsme co očekávat, proto jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany. Soupeř, opětovně ve žlutém na nás vletěl pěkně zostra a draci se měli co ohánět. Žlutí se velmi tlačili do útoku, ale naopak červení využívali okének v jejich obraně. Po první třetině svítilo na ukazateli skore 4:1. I draci byli příjemně zaskočeni tímto průběžným výsledkem.
Do 2 třetiny žlutí přidali na obrátkách a draci nevěděli, kde jim oheň srší. Bohužel i přes náš další gól se vítkovickým podařilo do konce 2 třetiny srovnat na 5:5.
Poslední část bylo, kdo z koho.Obrana v čele s vynikajícím golmanem Randisem pracovala velmi spolehlivě a dnes střelecky velmi disponovaný autor hatricku Schebestik rozhodl o konečném vítězství draků.
Celkový dojem z utkání: oboustranně velmi férově vedený zápas. Hráno ve velmi vysokém tempu. Ze soupeře jsme měli respekt. I přes nesporné kvality některých vítkovických jedinců, jde vidět zlepšená hra draků. Doufejme, že v těchto pozitívních výkonech budeme pokračovat i nadále.

střelci Draci: 2x Kremser, Chobot, Smichovič, Pařenica - střelci Sršni:
vyloučení 0 - 2, rozhodčí: Lasák
      Ve velmi silných sestavách na obou stranách jsme nastoupili k zápasu, kde jsme chtěli potvrdit poslední vítězství a žlutí naopak nám vrátit porážku.
Podle toho vypadal i začátek. Žihadla na nás vlítla a než draci zapálili pod kotlem prohrávali 0:3. Velké problémy nám dělal hráč s číslem 20, který dělal průvan v našem pásmu. I když jsme se více soustředili na obranu, po první třetině svítilo na ukazateli 1:5.
Vypalo, že dostaneme výprast, jak Rusové od Kanady. Ale poctivou hrou, soustředěnou více na bránění a spolehání na rychlé brejky jsme hru vyrovnali a začali i střílet goly. Oproti minulým zápasům jsme hráli čistě a bez faulů. Bohužel smůla, křivé hokejky, nerovný led způsobil, že mnoho střel draků, lapil sršní golman do lapačky nebo i do hlavy.
V poslední třetině jsme se snažili o vyrovnání. Bohužel i smolnými vlastními goly sršni stále udržovali náskok. Žlutí chytrou obranou hrou a naší neschopností dát gol dovedli zápas do vítězného konce.
Celkový dojem z utkání: zápas svižný, čistý, snad pro diváky koukatelný. Draci zaspali začátek a to rozhodlo. Velká střelecká produktivita jednoho hráče sršňů rozhodl, že si soupeř odváží tři body.

datum: 19. 2. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: 6:5, diváků: 2 (vrátný + rolbař), komentář: rc
střelci Draci: 2x Chobot, Pařenica, Schebestik, Kremser, Dudek P. - střelci Sršni: 2x Smolka, 2x Solich, Kotyrba T.
vyloučení 7 - , rozhodčí: Lasák

Po propadáku z minulého týdne nastoupili Draci s odhodláním odčinit nedělní prohru, udobřit si diváky a spálit sršní doupě. Na obou stranách nastoupily týmy  skoro v maximálně silných sestavách.
Začátek zápasu se povedl a brzy jsme vedli 1:0. Vypadalo, že neděle se nebude opakovat. Bohužel žíhadla začaly velmi nepříjemně bodat a otočily výsledek na 1:4. To byla studená sprcha i pro velmi ostřílené dračí borce. Zabrali jsme a snížili na 2:4 a hru jsme vyrovnali. Následovala série vyloučení a po nevinné akci sršni navýšili skore na 5:2 a vypadalo, že drakům opět dojde oheň. Opak byl, ale pravdou. Po velkém hecování na střídačce, draci přeřadili na vyšší stupeň a začali žlutým zle zatápět. Výsledek se začal dostavovat. Draci semkli soupeře do kleští a začali jsme snižovat. Nedostižný tří golový náskok sršňáků jsme nakonec vymazali a byli to nakonec červení, kteří ožehli žihadla. Vypadalo, že zápas dojde k remíze. Tohle nechtěl dopustil kapitán týmu draků. Jako správný tahoun a velký drak, rozhodl šestým golem o vítězství našeho týmu a sežehl touhu sršňů po vítězství.
Celkový dojem z utkání: vypadalo, že dnes odejdou draci opět s debaklem. Ale ukázalo se, že když chceme a hrajeme poctivě, umíme soupeře přehrát.

datum: 14. 2. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: 0:4, diváků: 1, komentář: rc
střelci Draci: :-( - střelci Sršni: 2x Jurečka, Jedlička, Smolka

Dnešní zápas můžeme směle označit přívlastkem OSTUDA, TRAPAS, NESCHOPNOST. Sršni ač na začátku v 5 později v 6, dokázali suveréně porazit draky a zároveň si připsali první 0 v tomto roce.
Vstoupili jsme do utkání vítězně naladěni z posledních dvou utkání. Pohled na soupisku žlutých vzbuzoval dojem samo se porazícího soupeře.
Draci se v plné síle zakousli do svého soupeře a čekali jsme, kdy dáme první gol. Naopak žlutí hráli velmi chytře, úsporně, snažili se držet puk na svých holích a nebezpečně vyráželi do útoků. V polovině utkání svítilo na ukazateli skore 2-0 pro žluté. To byl šok pro červené, kterým i ochozy dávaly najevo, pískotem, svou nespokojenost.
Na řadu přišel zvýšený hlas trenéra. Zvýšili jsme snahu o převážení misek na svou stranu. Bohužel zůstalo jen u snahy. K tomu se přidala neschopnost podržet černou gumu, nahrát si, vystřelit na bránu... Zoufalost s marností provázelo hru draků. Naopak sršni těžili z naší neschopnosti a přidali další dva goly a v jednom případě zazvonila tyč, až se polekal pán u rolby.
Ke konci zápasu už to byla jen snaha o čestný úspěch. Všechny bezzubé akce draků si soupeř s přehledem pohlídal a zaslouženě zvítězil.
Celkový dojem z utkání: ze snahy o dračí oheň, zbyl jen vyhaslý soptík. Naopak velmi žhavý vzduch byl v kabině po zápase. Po tomto debaklu nabídl trenér svou rezignaci. Ta, ale nebyla klubem přijata a uvidíme jaké tresty budou nakonec hráčům uděleny. Zároveň by si všichni hráči měli sáhnout do svědomí a zamyslet se nad svojí hrou!!!

střelci Draci: 2x Chobot, Kremser - střelci Sršni:
vyloučení: 6-4, rozhodčí: Lasák
     Na dnešní zápas, nastoupili oba soupeři velmi nažhavení. Sršni po minulé prohře absolvovali speciální středeční trénink na eliminaci dračího ohně a pro tentokrát chtěli vítězství na svou stranu. Draci naopak chtěli navázat na minulé zápasové vítězství.
Utkání začalo ve velkém tempu. Bruslilo se nahoru dólu. Obě strany pečlivě bránily, ale zároveň nebezpečně útočily. První gol v sršní síti, začal útočnou akcí soupeře. Při ní byl faulován hostující útočník. Tento zákrok rozhodčí nepostřehl, ale všiml si následujícího faulu při oplácení. Zmatku využil drak Chobot, který ponechanou výhodu proměnil v první gol. Už to vypadalo, že půjdeme do šaten s jednogolovým náskokem, když žihadla využila chybnou rozehrávku ohně a rychlým protiútokem srovnala skore.
Druhá třetina se nesla opět v rychlém sledu akcí nahoru dolu. Pohledné akce na obou stranách byly částo oceněny potleskem zaplněných ochozů. A opět to byli draci a jmenovitě Chobot, který jednu z nich zakončil vedoucím golem. Sršni přidali na útočné aktivitě. Z toho pramenily fauly draků a trestná lavice byla často obsazená. Aktivita žlutých přinesla ovoce v podobě vyrovnání na 2:2.
Do poslední třetiny jsme šli s vírou rozhodnout zápas pro červené barvy. Začali jsme žluté přebruslovat a tlačili se za golem. V polovině třetiny přišla, nakonec rozhodující, akce zápasu. Po závaru před sršní bránou, Kremser ač tísněn dvěmi hráči soupeře, obětavě dorazil na druhý pokus svou střelu. Do konce zápasu jsme poctivě bránili a už nepustili žihadla, aby bodla.
Celkový dojem z utkání: oboustranně velmi kvalitní a velmi svižně hraný zápas.

střelci Draci: Chobot, Kubík, Schebestik, Pařenica - střelci Sršni:
vyloučení: 1-0, rozhodčí: Lasák
     Přepisujeme dějiny, píšeme historii. Dračí oheň sežehl sršní doupě. Soupeř nehrál v nejsilnějším složení, ale dnes si draci zasloužili vyhrát.
Dnešní zápas vybočoval z těch zápasů minulých. Nastoupili jsme v nových červených, drakovských dresech s bílým potiskem a nových červeno-bílých štulpnách. Tato novinka motivovala většinu hráčů. Další novinkou byl rozhodčí, který řídil dnešní utkání. Jak se mnozí přesvědčili, není to tak jednoduché hrát podle pravidel.
Hned od začátku zápasu jsme se zakousli do žlutých. Z tlaku jsme bohužel vytěžili pouze jeden gol. Hráli jsme poctivě dozadu a vytvářeli na soupeře tlak. Bohužel jsme udělali pár chyb, z nichž jednu soupeř proměnil a o přestávce svítilo na ukazateli 1:1. Za zmínku stojí v této třetině historicky první vyloučení hráče draků Kremsera, který byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
Další třetinu jsme sršně tlačili před jejich bránou. Žlutí nevěděli, kde jim žihadlo stojí. Zaslouženě jsme přidali další dva goly a dostali se do trháku 3:1. Na konci druhé třetiny nás žluto-černí opět sevřeli do kleští, ale s vypětím všech sil a výborných zákroků golmana Randise, jsme šli do 3-tí třetiny s náskokem dvou golu.
Bohužel hned na jejím začátku soupeř snížil na rozdíl jednoho golu. Draci se začali bát o výsledek a sršní roj vycítil svou šanci. Jeho útočníci nebezpečně číhali na naší útočné modré a bylo velmi těžké je uhlídat. Prim hrál hráč ve žlutém dresu s číslem 3. Draci využili okének v sršní obraně a po její vyšachování jsme zvýšili na 4:2. To soupeře ještě více nakoplo a pořádně se do nás zakousl. V polovině třetiny se mu podářilo snížit na rozdíl jedné branky a stále nás píchal žihadlem do dračího ocasu. S velkým odhodláním hráčů v nových dresech jsme ubránili jednogolový náskok a vychutnali si v prvním zápase, v nových dresech, vítězství.
Celkový dojem z utkání: hrálo se poprvé s rozhodčím, hrálo se velmi férově z obou stran, draci měli velkou motivaci, draci zaslouženě vyhráli.

střelci Draci: 2x Chobot, Kubík, Kremser, Pařenica - střelci Sršni: 5x Solich, Mička, Smolka, Hluchník, Kotula

Dnešní zápas nevybočoval z kolejí minulých mačů. Hráli jsme místy vyrovnaný zápas, ale hrubky v obraně, nepokrytí hráčů soupeře, neproměnění šancí, kterých jsme měli dosti, to byly příčiny ztráty dalšího zápasu.
Další komentář není nutný, protože je to jedno a to samé. Lepšíme se, ale pořád prohráváme. Každý z nás musí dát do toho ještě více než nyní!
Celkový dojem z utkání: divný pocit. Snaha je, ale výsledek nepřichází. Vedení týmu a hlavně sponzoři dali důrazně najevo, že takhle to dál nejde!!!
Proto, po dohodě s trenérem, jsme se rozhodli páteční i nedělní zápasové volno (Hc Sršni se účastní Rybník cupu), využít k tréninku. Aspoň 45 min se věnovat souhře pětek, věnovat se zakládání útoku, obranným činnostem... Pokud někdo nesouhlasí, tak ať zůstane doma! :-) Snad, ale chápete, že je to nutné. Doufám, že naposledy bylo na stránkách sršňů psáno "i v menším počtu bez problémů" ?!?!?!

datum: 22. 1. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: 4:9, diváků: 2 + rolbař, komentář: rc
střelci Draci: 2x Kremser, Chobot, Kubík - střelci Sršni:

Do utkání jsme vstoupili s dračím přáním konečně prolomit smůlu a dobýt sršní hnízdo. Začátek zápasu se nám povedl a dostali jsme se do vedení 2:0. Hráli jsme poctivě, nahrávali jsme si. Po počáteční euforii, že se soupeř asi porazí sám, jsme ustoupili od naší hry a sršni začali bodat. Během chvíle bylo vyrovnáno. To byla studená sprcha i pro tak zkušený tým, jakým draci jsou.
Bohužel chaos v naší hře pokračoval a žluto-černí trestali. Za chvíli svítilo na výsledkové tabuli 2:9. Draci si vyžádali time-out. Po důrazné trenérské domluvě, že nebudou prémie, jsme hru vyrovnali. Po krásných akcích rychle korigujeme na 4:9. I přes další šance, nám soupeř nedovolil snížit na přijatelný výsledek a zápas pro nás skončil velmi krutě.
Celkový dojem z utkání: začátek pro nás vypadal velmi nadějně, ale po tlaku soupeře, našich chybách, nedůslednosti jak v útoku tak i OBRANĚ, žluto-černí vyhráli zaslouženě a i pro tentokrát zmrazili dračí oheň.

datum: 17. 1. 2010, kde: Bohumín, soupeř: Hc Sršni, výsledek: 4:6, diváků: 1, komentář: rc
střelci Draci: 2x Kremser, Chobot, Dudek P. - střelci Sršni: 2x Harasim, Jedlička, Mička, Hluchník, Kocur

Dnes jsme odehráli velmi vyrovnané utkání, ve kterém zvítězilo, po větším důrazu v našem brankovišti, mužstvo Hc Sršni. V první polovině utkání nás soupeř přehrávál svou sehraností a tahem na bránu. Po našich obvyklých chybách, neubránění dorážejícího hráče, se sršňáci ujali vedení.
Po zvýšení hlasu trenéra, jsme se soustředili na rozehrávku soupeře. Donutili jsme ho k chybám, které jsme, ale bohužel nedokázali proměnit. Soupeř nás trestal z rychlých brejků. V závěru jsme mohutně dotahovali, ale záporné golové manko jsme nedokázali smazat.
Celkový dojem z utkání: hrálo se ve velkém nasazení, svižně a hlavně férově!!! V první polovině utkání byl lepší bodavý hmyz, ve druhé části jsme hru vyrovnali a místy i soupeře přehrávali, ale dnes dračí oheň nedokázal žihadla spálit.