Informace o nás

Náš tým, je složen hráči z Haťě, Darkoviček a Havířova. Celkem za náš tým nastupuje pravidelně i nepravidelně 21 hráčů. V tomto složení hrajeme druhým rokem. Je znát výkonnostní vzestup jednotlivých hráčů. 

sezóna 2007/2008

Na začátku toho všeho byl rok 2007, kdy na zimáku v Bohumíně, hrála zvlášt  parta z Havířova a parta z Hatě a Darkoviček. Během sezony z obou týmu ubývali hráči až byly týmy na hranici hratelnosti. Proto slovo dalo slovo a oby týmy začaly hrát navzájem proti sobě. Oficiální název zápasu byl Havířov proti Rybnikáři. Havířovští hráči byli více sehranější z předcházejících sezon odehraných v Karviné a následně z cenových důvodů v Bohumíně. Naopak kluci z "Prajzákova" slezli z polí, vylezli z hospod nebo spadli z teplé, vyhřáté pece. Chtěli se pouze vyvětrat, ale hokej je zaujal. Na začátku molitanové chrániče, hokejky různě polepené a oplechované, vystřídalo postupně kvalitní hokejové náčiní. Na konci sezony 2007/08 jsme už hráli navzájem krásný hokej.

sezóna 2008/2009

Bohužel v následující sezoně 2008/09 se rozpadla havířovská parta. Pár zájemců, kteří měli zájem hrát, přestoupilo k Rybníkářům. Soupeřem pro novou sezonu byli nově hráči Hc Sršni. Jejich sponzor stavební firma Harasim nakoupila dvě sady dresů. Žluté a pro nás bílé. Oficiální název zápasů byl Hc Hať proti Hc Sršni. Hráči sršňů už byli zkušení a v jejich hře to bylo znát. Bylo to znát i na výsledcích vzájemných zápasů, které byly pro nás velmi strašidelné a to nás velmi držel nad vodou náš golman. Ale snahou a jak se později ukázalo, i dračí silou, jsme se soupeři začali herně dotahovat a vyrovnávat vzájemné zápasy.

sezóna 2009/2010

Do sezóny 2009/2010 jsme nastupovali jako rovnocenná parta opět proti Hc Sršni. Tento tým žlutých má ambice v následujícím roce nastoupit do Kravařské amatérské ligy. Proto, tuto sezonu nás bral jako tréninkového partnera. Náš tým změnil název a nově jsme se pojmenovali Hc Draci. 5. 2. 2010 slavnostně nastupujeme v nových, červených, drakovských dresech. V tuto dobu je i spuštěna tato webová prezentace, založen e-mail, začali jsme si vést statistiky. Nejčastějším soupeřem byli hráči Hc Sršni. Postupně jsme srovnali se žlutýma hru a začali je i přehrávat. Po kvalitních zápasech a dobrých výsledcích, jsem byli osloveni i zástupci jiných týmu pro vzájemnou konfrontaci. Sehráli jsme kvalitní zápasy s dobrým, ale i špatným výsledkem. Hracími dny byl pátek a neděle. Tým se hráčsky ustálil, je zájem o hru a hlavně je zájem se zlepšovat. Zatím máme problém s nevyrovnaným kádrem. Ale je viditelná snaha slabších, dotáhnout a vyrovnat se hře našich nejlepších hráčů. I přes dobrou hokejovu výbavu se nám v této sezoně nevyhnula velmi nepříjemná zranění, jako dvě zlomená zápěstí, zlomená žebra, zlomená lýtková kost, zlomený malíček, naražené rameno... Doufejme, že to vše byla nešťastná náhoda.

sezóna 2010/2011

Proč nezkusit něco většího? Zkoušíme první ročník Bohumínské amatérské hokejové ligy v Bohumíně. Slovo dalo slovo, oslovili jsme navzájem týmy, které hrají na podobné úrovni, kde nehrajou profi hráči, ale už ani hobíci, kteří  musejí brzdit o manťák. Začnou probíhat jednání o soupeři. Oslovili jsme týmy Hc Jistebník a Hc Šumbark jestli společně s námi a Sršni nezaložíme mini ligu o 4 týmech. A i když následně Sršni vstoupili do Kravařské hokejový ligy, podařilo se nám miniligu rozjet. Hracím dnem je pátek. První zápas se hraje ve 20,25, druhý hned za ním ve 22,30. Přivzali jsme na pomoc i rozhodčího. Další info na  www.bahl.webnode.cz.  Na konci sezóny jsme skončili ve velké konkurenci na krásném třetím místě. Mezi draky je o hokej velký zájem. Z kádru čítajícího 21 hráčů jsme nuceni na zápasy tvořit nominaci. Krom 1 zápasu, hrajeme ostatních 24. zápasů BAHL na tři pětky. V této sezóně máme velký přísun malých dráčků. 14. 6. 2010 Romanové dvojčátka Terezka a Vojtíšek, 16. 6. Barunka od Kouby, 11. 8. Lenička od Předsedy a 21. 2. 2011 Terezka od Jury.

V 1. ročníku BAHL jsme skončili na bronzovém stupínku. Pořadí 1. Jistebník, 2. Šumbark, 3. Draci, 4. Sršni

sezóna 2011/2012

A je tady další sezóna neohrožených draků. Půjdeme hrát nějakou profi soutěž? Né, zůstanem u naší BAHL. Po úspěchu prvního ročníku, stojíme na prahu druhého. Opět se hraje ve čtyřech týmech a hracím dnem je stále pátek na zimáku v Bohumíně. První změnou je odchod vítěze minulého ročníku Hc Jistebník do vyšší soutěže. Náhradou za něj je tým Hc Indiáni a odchod týmu Hc Sršni a místo nich vstup karvinského týmu Hc Kometa Karviná. Oba týmy velmi dobře nahradily předchozí týmy. Stále nastupujeme na zápasy na tři pětky. Zároveň Draci trénují i v neděli od 6,30 na Bohumínském zimáku. Stále doufáme, že nám pilné nacvičování útočných akcí přinese kýžený výsledek. Bohužel vinou špatné konstalace hvězd jsme ve druhé ročníku BAHL skončili na nepopulárním 4 místě. I v této sezóně se nám narodila malá dráčata. Prvním byla 27. 7. 2011 Amálka od levého křídla druhého útoku Reného a Erik od Hanyse.

V BAHL jsme ve druhém ročníku obsadili krásné 4 místo. Pořadí 1. Kometa, 2. Šumbark, 3. Indiáná, 4. Draci

sezóna 2012/2013

Tak už šestý rok hrajeme spolu hokej za červené draky, za tým s ohnivým výrazem. 90% týmu je stále stejný. Stále nás baví ťukat do černého nesmyslu. V minulé sezóně byl návrh na nové dresy. Ikdyž se vše odsouhlasilo a vypadalo, že vše klapne, tak bohužel. Zěměřili jsme se lépe na své výkony. Rozjeli jsme třetí ročník BAHL. Opět velká změna. Hraje nás už 6 týmů. Přibyly týmy Hc Phantoms a Hc Green Horse. Hrací dny jsou pátek a pondělí. Stále máme i tréninky a to každou neděli od 6,40 na zimáku v Bohumíně. Soutěž se velmi z atraktivnila. Zkoušeli jsme i pár tréninků na hokejové akademii v Orlové. Bohužel z naší strany velmi slabá účast. Novými hráči pro tuto sezónu jsou Martin Bortlík, Tomáš Blahuta, Jakub Kadůr.

V BAHL pro tuto sezonu jsme obsadili 5. místo. Pořadí 1. Kometa, 2. Šumbark, 3. Phantoms, 4. Indiáni, 5. Draci, 6. Green Horse,

sezóna 2013/2014

Další sezóna a my stále fungujem. Nové dresy stále nemáme. Pokračujeme v nedělních trénincích od 6.40 na ledě v Bohumíně. Opět se účastníme už 4. ročníku Bohumínské amatérské hokejové ligy. Pro tuto sezonu je novinkou rozšíření týmu na 8. Novými týmy jsou Hc Kladiváři Ostrava a Hc Pizza Karviná. Hracími dny jsou pátek a pondělí. Novými hráči pro tuto sezonu jsou Martin Vita, Jan Matulka a Tomáš Stolarzyk.

 

Závěrem chceme zdůraznit, že jsme ryze amatérský tým, bez hráčů s hokejovou zkušeností. Hokejem se hlavně bavíme a zároveň poznáváme cizí týmy a stadiony. . A i přes to, že se nebojíme kontaktního hokeje, přejeme si, aby jsme s budoucími soupeři hráli férový hokej bez zákeřných faulů a s úctou k soupeřova hráčům.

Věříme, že i když amatérský hokej, je se na co dívat.